54. KÜTÜPHANE HAFTASI KUTLAMA MESAJI
 
     Kamuoyunda kütüphane konusunda olumlu çağrışım oluşturmak, kitap, kütüphane ve okuma kültürü konularında toplumsal algıyı yükseltmek üzere her yıl Mart ayının son haftası Kütüphane Haftası olarak kutlanmaktadır.
 
     Bu yıl 54. Kütüphane Haftası ‘’Yeni Nesil Çocuklar Yeni Nesil Kütüphaneler’’ temasıyla 26 Mart-01 Nisan 2018 tarihleri arasında kutlanacaktır.
 
     İlçemizde bulunan Nuriye Ulviye Civelek İlçe Halk Kütüphanesi 1972 yılından bu yana; 25 bin kitabıyla, 118 adet süreli yayınıyla toplumun her kesimine hizmet vermektedir.2017 yılında 7.964 aktif üyesi olan kütüphanemizden 29.608 adet kitap ödünç alınmıştır.
 
     İnsanlığın geçmişten bugüne biriktirdiği ilmi, felsefi, tarihi, dini, iktisadi birçok değerin korunmasını ve gelecek nesillere aktarılmasını sağlayan kütüphaneler, bilginin paylaşıldığı ve okuma alışkanlığının kazanıldığı önemli merkezlerdir.
 
     Kitap okuma alışkanlığının geliştirilmesi, bilginin paylaşarak çoğalması, kütüphane kültürünün çocuklara ve gençlere kazandırılması yönüyle kütüphanelerin üzerinde özellikle durmalı ve genç kuşakları daimi ziyaretçisi haline getirmeliyiz. Kütüphaneyle yolu kesişen bir gençlik yetiştirmek, kuşkusuz ki ülkemizin refah yarınlarının teminatı olacaktır.
 
     Toplumun bilgi okuryazarlığı becerisini kazanmasını ve gelişmesini sağlayan, her düzeyde örgün ve yaygın eğitimi destekleyen, en güzel tutkunun okuma alışkanlığı ve verimli hizmetlere erişmesi umuduyla 54. Kütüphane Haftasının hayırlı olmasını dilerim.
 
 
                                                                                                                               Mustafa ERKAYIRAN
                                                                                                                                 Kırıkhan Kaymakam
 
 
 
 
 
KIRIKHAN
KAYMAKAMLIĞI
 
Adres :Cumhuriyet Mah. Kanatlı Caddesi no:152 Kırıkhan / HATAY
Telefon :0 (326) 344 10 08
Fax :0 (326) 344 19 97
e-posta :kirikhan@icisleri.gov.tr
 
 
Sitede yer alan veriler bilgi amaçlı olup resmi nitelik taşımamaktadır. 2015 © Her hakkı saklıdır.