ENGELLİLER HAFTASI MESAJI

Her yıl 10 - 16 Mayıs tarihleri arası Dünya Engelliler Haftası olarak kutlanmaktadır. Engelli bireyler toplumumuzun bir parçasıdırlar. Engelli olmak asla bir kusur olarak görülmemeli ve hiçbir zaman yaşama sevincine mani olmamalıdır. Sosyal devlet anlayışında, engelli olup olmadığına bakmaksızın her birey, yasalarla belirlenen temel hak ve özgürlüklerden eşit biçimde yararlanma hakkına sahiptir. Engelli olduğu için hiç kimse toplumdan dışlanmamalı, aksine engelinden dolayı hiçbir olanaktan yoksun kalmamasına özen gösterilmeli, onlara sevgiyle kucak açılmalıdır.

Bugün birçok engelli vatandaşımız zorlukların ardına saklanmayarak yaşama sarılmış, bu gayretleri sonucunda pek çok alanda başarılarıyla kendilerini kabul ettirerek örnek insanlar olmuşlardır. Onların daha iyi hayat şartlarına kavuşabilmeleri için, bizlere düşen görev ise engelli vatandaşlarımıza sahip çıkmak, onların ve yakınlarının yaşamlarını kolaylaştırmaktır.

Unutulmamalıdır ki; her sağlıklı insan bir engelli adayıdır. Bu duygu ve düşüncelerle Dünya Engelliler Haftası'nda tüm vatandaşlarımıza sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir hayat diliyorum.

 

Zafer KARAMEHMETOĞLU 

           Kaymakam 

 

 
KIRIKHAN
KAYMAKAMLIĞI
 
Adres :Cumhuriyet Mah. Kanatlı Caddesi no:152 Kırıkhan / HATAY
Telefon :0 (326) 344 10 08
Fax :0 (326) 344 19 97
e-posta :kirikhan@icisleri.gov.tr
 
 
Sitede yer alan veriler bilgi amaçlı olup resmi nitelik taşımamaktadır. 2015 © Her hakkı saklıdır.